• slider
  Regeneracja DPF
 • slider
  Mechanika samochodowa
 • slider
  Geometria kół 3D
 • slider
  Klimatyzacja
 • slider
  Instalacje gazowe
 • slider
  Przeglądy okresowe
 • slider
  Diagnostyka i elektronika

Aktualności

Aktualności – nieautoryzowany serwis Ford Sławek w Katowicach

Zapraszamy do śledzenia aktualności w firmie Ford Sławek. Informujemy tutaj o nowych usługach wykonywanych przez nasz serwis Forda oraz promocjach, z których warto skorzystać. Nasz zespół serwisantów stale opracowuje nowe rozwiązania, których celem jest utrzymanie właściwej kondycji pojazdów klasycznych i współczesnych. Zachęcamy także wszystkich miłośników i użytkowników motoryzacji do subskrypcji naszego newslettera.

Z czym wiąże się naprawa wału korbowego?

Naprawa wału korbowego

Każdy pojazd mechaniczny narażony jest na awarie. Te bywają mniejsze, jak na przykład uszkodzenie świecy zapłonowej, ale i poważniejsze, jak awarie silnika. Te bywają bardzo skomplikowane i potrafią unieruchomić samochód na dłuższy czas. Jedną z takich poważniejszych awarii silnika jest uszkodzenie wału korbowego. Z czego może wynikać taka awaria? Z czym wiąże się naprawa wału? I czym w ogóle wał korbowy jest? Dziś spróbujemy odpowiedzieć na te pytania.

Czytaj więcej: Z czym wiąże się naprawa wału korbowego?

Na czym polega regeneracja sprężarki klimatyzacji?     

Regeneracja sprężarki klimatyzacji

Sprężarka (zwana również kompresorem) jest najbardziej kosztownym i bardzo ważnym elementem klimatyzacji samochodu. Niestety, w toku użytkowania jest narażona na uszkodzenia i pewnego dnia może odmówić nam posłuszeństwa. Bez sprawnej klimatyzacji ciężko wyobrazić sobie komfortowe podróżowanie samochodem, szczególnie w dni, w których doskwierają nam upały.

Czytaj więcej: Na czym polega regeneracja sprężarki klimatyzacji?     

Jak wybrać olej silnikowy do Forda?

mężczyzna wlewa olej do silnika

Olej silnikowy ma istotne znacznie dla pracy silnika naszego samochodu. Jego główną funkcją jest zmniejszanie tarcia (czyli bezpośredniego fizycznego kontaktu) między poszczególnymi ruchomymi, metalowymi częściami silnika. Ponadto chroni on nasz silnik przed korozją (stopniowe niszczenie w wyniku różnego rodzaju procesów chemicznych, biologicznych i fizycznych np. rdzewienie) czy wpływa na odpowiednie chłodzenie. Wybór oleju silnikowego do najpopularniejszych modeli Forda to dylemat, przed którym często stają osoby, które od niedawna używają samochodów tej marki. Na co zwrócić uwagę wybierając olej silnikowy do Forda?

Czytaj więcej: Jak wybrać olej silnikowy do Forda?

Jak przygotować auto do przeglądu okresowego?

mechanik w serwisie samochodowym

Przed okresowym przeglądem technicznym stanu pojazdu powinniśmy go do niego odpowiednio przygotować. Jest to szczególnie ważne w przypadku starszych pojazdów, co do których stanu technicznego, nie mamy pewności. O co warto szczególnie zadbać przed przeglądem okresowym?

Czytaj więcej: Jak przygotować auto do przeglądu okresowego?

Co trzeba wiedzieć o regeneracji filtra DPF/FAP?

regeneracja filtra DPF

W celu ograniczenia emisji spalin do atmosfery, a tym samy ochrony ludzkiego zdrowia oraz życia, zgodnie z normą czystości spalin EURO 4 od roku 2006 nowe samochody muszą być wyposażone w filtry cząsteczek stałych DPF/FAP. Obecnie istnieje kilka metod regeneracji filtra DPF/FAP w aucie. Profesjonalne czyszczenie, w zależności od zastosowanej metody, może przywrócić jego funkcjonalność nawet do 99 %. Warto poznać szczegóły. Zapraszamy do lektury.

Czytaj więcej: Co trzeba wiedzieć o regeneracji filtra DPF/FAP?

Jak wymieniać olej w skrzyniach PowerShift?

wymiana oleju

Na ogół procedury serwisowe nie określają jednoznacznie okresu wymiany oleju. Jednak praktyczne obserwacje potwierdzają, że już po przejechaniu 60 000 kilometrów bez wymiany mogą nastąpić uszkodzenia skrzyni biegów, które objawiają się poprzez szarpanie, opóźnioną zmianę lub brak zmiany przełożeń, a także ślizganie. Wymiana oleju to konieczna czynność, którą najlepiej zlecić specjalistom.

Czytaj więcej: Jak wymieniać olej w skrzyniach PowerShift?

Kiedy i jak czyści się system dolotowy?

linka gazu

System dolotowy wymaga co pewien czas czyszczenia przez wzgląd na środowisko naturalne oraz własne bezpieczeństwo. Nagar, czyli osad z niedopalonych cząsteczek paliwa i oleju w układzie dolotowym w silnikach wysokoprężnych jest bardzo poważnym problemem. Dlatego regularne przeglądy samochodu oraz usuwanie z wnętrza wlotu sadzy i oleistego brudu to niezbędna procedura.

Czytaj więcej: Kiedy i jak czyści się system dolotowy?

Kiedy należy dokonać wymiany paska rozrządu w samochodzie?

pasek rozrządu

Zachowanie auta w dobrym stanie technicznym wymaga jego odpowiedniego serwisowania i regularnej wymiany płynów eksploatacyjnych, zużywających się części, a także tych elementów, które mają określoną przez producenta wytrzymałość. Wszystkie zaniedbania prowadzą do pogarszania się stanu auta, istnieją jednak również takie podzespoły, których uszkodzenie oznacza poważne uszkodzenie wielu mechanizmów, które z nimi współpracują. Wśród części, które powinno się zastępować, zanim ich stopień zużycia spowoduje zagrożenie awarią, jedną z najistotniejszych jest napęd rozrządu. Wymiana paska rozrządu daje możliwość uniknięcia poważnych i kosztownych napraw. Zobaczmy, jaką funkcję pełni rozrząd oraz dlaczego wymiana paska jest tak ważna.

Czytaj więcej: Kiedy należy dokonać wymiany paska rozrządu w samochodzie?

Dlaczego warto prowadzić książeczkę serwisową pojazdu?

auto 8

Każdego właściciela pojazdu, który trafia do naszego nieautoryzowanego serwisu Ford w Katowicach zachęcamy do tego, aby prowadzić książeczkę serwisową pojazdu. W naszym serwisie każdy ma możliwość otrzymania takiej książeczki, w której znajdują się wszelkie adnotacje związane z eksploatacją pojazdu, wykonanymi czynnościami serwisowymi i naprawczymi itd. W tym artykule przedstawimy najważniejsze powody, dla których warto zabiegać o posiadanie książeczki serwisowej.

Czytaj więcej: Dlaczego warto prowadzić książeczkę serwisową pojazdu?

Plusy z korzystania z nieautoryzowanych serwisów Ford

mężczyzna trzymający klucz

Wielu właścicieli pojazdów zastanawia się nad czym, czy warto korzystać z nieautoryzowanych serwisów samochodowych. Niezależne serwisy stanowią alternatywę dla ASO, które zwykle kojarzą się z dość wysokimi kosztami napraw. W tym artykule chcielibyśmy podzielić się kilkoma poradami na temat tego, na jakie aspekty zwracać uwagę, wybierając się do nieautoryzowanego serwisu i kiedy takie rozwiązanie może okazać się najkorzystniejsze.

Czytaj więcej: Plusy z korzystania z nieautoryzowanych serwisów Ford

Odgłosy z samochodu świadczące o usterkach

usterki w samochodzie

Wielu właścicieli pojazdów mechanicznych zadaje sobie pytanie, w jaki sposób rozpoznać usterkę w aucie bez wsparcia fachowców z warsztatu? Większość popularnych awarii z powodzeniem rozpozna każdy doświadczony kierowca, a najskuteczniejszą metodą rozpoznawczą jest… uważne słuchanie. Objawem większości najczęstszych usterek samochodowych jest charakterystyczny hałas i niepokojące dźwięki. Stuki w kole, klekotanie pod maską, metaliczny pisk po rozruchu… sprawdźmy, co zwiastują takie objawy.

Czytaj więcej: Odgłosy z samochodu świadczące o usterkach

Renowacja lakieru, ochrona lakieru, kosmetyka samochodowa, car spa, polerowanie lakieru

Dowiedz się więcej na stronie www.unikatcarspa.pl


autokosmetyka Katowice, car detailing Katowice, czyszczenie wnętrza Katowice, polerowanie lakieru Katowice, pranie tapicerki Katowice, tapicerkia skórzana samochodowa Katowice,  kosmetyka luksusowych aut, auto detailing, polerowanie lakieru samochodowego, nakładanie wosków, nakładanie, ceramiki, ceramika, ceramika pro strong 9h, zabezpieczenie lakieru, zabezpieczenie felg,zabezpieczenie auta, pranie tapicerki, kosmetyka wnętrza, impregnacja skór,  ochrona nowego samochodu, ochrona nowego lakieru w samochodzie, ochrona nowego lakieru samochodowego, Zabezpieczenie nowego lakieru na samochodzie, ochrona nowego lakieru na samochodzie,  zabezpieczenie lakieru na samochodzie,Ochrona lakieru Katowice, Najlepszy auto detailing, Najlepsza ochrona lakieru, profesjonalna pielęgnacja samochodów, nano ochrona lakieru,  ,auto detailing katowice ,ochrona felg ,auto detaling ,ochrona lakieru samochodu ,auto myjnia katowice,polerowanie reflektorów ,car spa , polerowanie samochodu ,czyszczenie tapicerki samochodowej ,polerowanie samochodu ,cena czyszczenie tapicerki samochodowej katowice,  powłoka ceramiczna, detailing katowice, pranie tapicerki samochodowej,  ,korekta lakieru , pranie tapicerki samochodowej katowice, kosmetyka aut, regeneracja reflektorów  mycie samochodu katowice ,regeneracja reflektorów katowice mycie silnika,  regeneracja reflektorów śląsk ,myjnia katowice ,renowacja kloszy lamp ,myjnia parowa katowice, renowacja lamp samochodowych, myjnia ręczna katowice, renowacja skóry, myjnia samochodowa ,usuwanie rys z lakieru, myjnia samochodowa katowice

Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów

Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów. Procedury serwisowe nie podają jednoznacznych okresów wymiany oleju w skrzyni biegów, jednak praktyka pokazała, że już po przejechaniu 60 000km bez wymiany oleju może nastąpić uszkodzenie skrzyni biegów objawiające się szarpaniem, ślizganiem, opóźnioną zmianą lub brakiem zmiany przełożeń. Analiza uszkodzeń i badania spektrometryczne oleju z uszkodzonych w taki sposób skrzyń biegów wykazały znaczną ilość zanieczyszczeń stałych (głównie metalowych). Powodują one zakłócenia pracy czujników hallotronowych oraz elektrozaworów. Ponadto przyspieszają zużywanie się sprzęgieł powershift. Z tego względu należy regularnie przeprowadzać kontrolę jakości oleju w skrzyni biegów i skracać interwały wymiany nawet do 50 000km. Z tego względu serwis Ford Sławek wprowadził usługę dynamicznej wymiany oleju profesjonalnym urządzeniem SPIN4000. Urządzenie to pozwala na wymianę pełnej ilości oleju, znajdującego się w skrzyni biegów.
dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegow katowice

Auto detailing Katowice

Na terenie naszego obiektu świadczymy profesjonalne usługi z zakresu auto detailingu Unikat Car SPA. To jedyne w swoim rodzaju miejsce, gdzie auta traktowane są wyjątkowo z ogromną dbałością i precyzją. Oferujemy renowację/korekty lakieru, przygotowanie pojazdu do sprzedaży, pakiety chroniące nowe samochody, pełną pielęgnację oraz ceramiczne zabezpieczenia opartych o nanotechnologię. Naszym  priorytetem jest świadczenie najwyższej jakości usług, co pozwala uzyskać UNIKATową metamorfozę Państwa samochodu. Zapraszamy do kontaktu tel.668-343-386

www.unikatcarspa.pl
auto detailing   detailing samochodowy   detailing wnetrza

renowacja lakieru, auto detailing katowice, ceramiczne zabezpieczenie samochodu, powłoki ceramiczne, korekta lakieru, przygotowanie samochodu do sprzedaży, car spa, auto spa, ochrona nowego samochodu, Auto Detailing, Renowacja pojazdów zabytkowych, Salon kosmetyki samochodowej, Usuwanie zarysowań, Usuwanie rys, Pranie tapicerki, Smart Repairing, Konserwacja lakieru, Odżywianie lakieru, Ochrona lakieru, Kosmetyka samochodowa, Regenerowanie lakieru, Nano-powłoka, Nano-ochrona, Nanoochrona

INFORMACJA ŚWIĄTECZNA

Uprzejmie informujemy że w okresie Świątecznym
od 26.03.2016 do 27.03.2016 
Serwis Ford Sławek będzie nieczynny!

serwisfordkatowice

Czy wiesz jak skontrolować poziom oleju?

Olej silnikowy spełnia bardzo ważną rolę w silniku, zapewnia odpowiednie smarowanie dzięki czemu nie doprowadza do tarcia elementów metalowych. By prawidłowo skontrolować poziom oleju należy ustawić pojazd na płaskiej powierzchni. Po wyłączeniu silnika odczekać kilka minut. Następnie otworzyć maskę i  wyciągnąć bagnet olejowy, zwykle oznaczony jest żółtą lub czerwoną rękojeścią, wytrzeć go czystą szmatką i ponownie wsunąć do otworu. Wyciągnąć ostrożnie bagnet i odczytać poziom oleju, powinien się on mieścić pomiędzy znakami "min" oraz "max".

czywieszjak

Pozwól nam zadbać o czystą szybę w Twoim samochodzie!

Głównym ważnym elementem przy jesienno-zimowej warunkach na drogach, jest przednia czysta szyba. 
Dlatego stworzyliśmy dla Państwa pakiet, który obejmuje:
-Nałożenie na przednią oraz przednie boczne szyby powłoki hydrofobowej tzw. niewidzialnej wycieraczki.
-Uzupełnimy zbiornik do spryskiwaczy nowym zimowym płynem, w razie konieczności wymienimy letni na zimowy.
-Skontrolujemy stan przednich oraz tylnych piór wycieraczek.
Koszt takiej usługi w naszym serwisie kosztuje 59zł, w razie zainteresowania się w/w ofertą prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 668-343-386.
Pozdrawiamy serdecznie 
Ford-Sławek
zadbajodobrawidocznosc1

 

 

Serwis Ford Sławek
Niezależny Serwis Ford Katowice
Niezależny Serwis Ford Mikłów
Serwis Forda Mikołów
Serwis Ford Katowice

Serwis stworzony dla Twojego samochodu dostawczego!

serwisdostawczy

Serwis Ford Sławek oferuje dogodne warunki dla klientów, którzy na co dzień poruszają się samochodami dostawczymi, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Przygotuj swój samochód do jesieni!

Jesień to pora roku, kiedy częściej niż zwykle pada deszcz, wieje wiatr, a drogi są mokre. Dzień staje się krótszy, podróżujemy po zmroku a na drogach robi się bardziej ślisko. Skontroluj swój pojazd w naszym serwisie, Twoje bezpieczeństwo naszym priorytetem. 

serwisford

Myjnia ręczna Fordslawek

Oferujemy kompleksowe usługi mycia oraz pielęgnacji Państwa samochodu. Pakiet podstawowy (mycie aktywną pianą oraz mycie szyb) pakiet kompleksowy (mycie aktywną pianą, odkurzanie, konserwacja kokpitu, mycie szyb). Myjnia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-20:00, prosimy jednak o wcześniejszy kontakt telefoniczny 668-343-386.

myjniafordslawek

Copyright 2021 | fordslawek.pl | Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone

W naszym Serwisie używamy plików cookies. Korzystając dalej z Serwisu, wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Wyrażenie zgody jest dobrowolne, w każdej chwili można ją cofnąć poprzez zmianę ustawień dotyczących plików „cookies” w używanej przeglądarce internetowej. Kliknij „Akceptuję”, aby ta informacja nie wyświetlała się więcej. Polityka prywatności