Akumulator

Jest najczęstszym winowajcą uniemożliwiający zapłon silnika. Wielu z nas parkuje auto pod chmurką gdzie nocne temperatury spadają nawet do -25OC, a w zimowych nocnych temperaturach sprawność akumulatora spada do niezwykle niskiego poziomu. Dodatkowym czynnikiem utrudnienia uruchomienia silnika jest olej o większej gęstości wynikającej z niskiej temperatury. Zimą spotykamy się ze zwiększonym zapotrzebowaniem na prąd elektryczny przy jednoczesnym spadku sprawności akumulatora.

Warto wykonać jesienią diagnostykę akumulatora.

Olej silnikowy

Warto wymienić go przed zimą na nowy o możliwie rzadki. Nowe oleje cechują się dobrą lepkością, co daje stosunkowo małe opory przy rozruchu silnika i jednocześnie szybką penetrację wnętrza silnika.

Warto wykonać wymianę raz w roku lub co około 10 000 - 15 000 km.

Płyn hamulcowy

Starzenie się płynu hamulcowego ma duży wpływ na długość pasu hamowania. Z czasem obniża się jego temperatura wrzenia jak również tendencja do zmiany objętości. Powoduje to poczucie zapadania się pedała hamulca, skutecznie opóźniając reakcję pojazdu.

Zaprazszamy do wykonania diagnostyki płynu hamulcowego.

Płyn chłodniczy

Bardzo niebezpiecznym dla silnika jest zaniedbanie płynu chłodniczego. W niskiej zimowej temperaturze płyn chłodniczy może zamarznąć i doprowadzić do rozszczelnienia chłodniczy a nawet do pęknięcia bloku silnika. U nas Pańswto mają możliwość uniknięcia tych przykrych konsekwencji.

Oświetlenie

Coraz szybciej robi się ciemno, więcej czasu jeźdimy używając świateł mijania. Październik jest miesiącem poprzedzającym święto "Wszystkich Świętych". Warto zadbać o sprawne żarówki, widzieć co się dzieje na drodze i być widocznym.

Zachęcamy do wykonania przeglądu.

Zapraszamy! Obsługujemy klientów z Katowic, Tychów, Mikołowa, Orzesza, Łazisk Górnych i okolic.
Skontaktuj się z nami już teraz: tel. + 48 602 581 951, e-mail: fordslawek@vp.pl

Pracujemy

pon.: 7:00 - 17:00
wto.: 7:00 - 17:00
śro.: 7:00 - 17:00
czw.: 7:00 - 17:00
pią.: 7:00 - 17:00