Pomoc

Badanie techniczne a przegląd okresowy - różnice

Badanie techniczne to obowiązkowa czynność, którą trzeba wykonać raz w roku. Pojęcie często mylone jest z przeglądem okresowym. Nasz auto serwis wyjaśnia jaka jest różnica między nimi.

Diagnostyka komputerowa auta - dlaczego jest ważna?

Diagnostyka komputerowa samochodów to jeden z najważniejszych elementów napraw pojazdów. Umożliwia szybką identyfikację awarii pojazdów. Nasz auto serwis zapewnia najwyższej jakości diagnostykę komputerową aut.

DPF/FAP - Co trzeba wiedzieć o regeneracji filtra?

Filtr cząsteczek stałych DPF/FAP w aucie pomaga ograniczyć emisję spalin do atmosfery. W jaki sposób można go oczyścić, aby pełnił swoja funkcję? Na to odpowie nasz auto serwis Ford Sławek.

Geometria kół 3D - na czym polega?

Regularna kontroli geometrii znacznie zwiększy bezpieczeństwo w prowadzonym pojeździe, ale również żywotność części. Zaleca się wykonanie min. jednej geometrii w ciągu roku. Ford Sławek to zapewnia.

Książeczka serwisowa pojazdu - dlaczego warto prowadzić?

Dowiedz się, dlaczego warto prowadzić książeczkę serwisową pojazdu i co zawiera każdy wpis. Książeczkę można otrzymać nawet w nieautoryzowanych serwisach i oczywiście w auto serwisie Ford Sławek.

Napełnianie klimatyzacji – jak się to robi?

Chcesz, aby klimatyzacja w Twoim samochodzie działała bez zarzutu? Przeczytaj, jak się ją napełnia. Auto serwis Ford Sławek sprawi, że Twoja klimatyzacja nigdy nie zawiedzie!

Odgrzybianie klimatyzacji - jak wygląda prawidłowe?

Aby uniknąć chorób i infekcji warto co jakiś czas przeprowadzić odgrzybianie systemu klimatyzacji w samochodzie. Auto serwis Ford Sławek opowiada jak powinien przebiegać ten proces.

Odgłosy z samochodu świadczące o usterkach

Dziwny hałas spod maski, z okolic skrzyni biegów lub ze strony zawieszenia i kół może wskazywać na groźne usterki, dlatego warto odwiedzić serwis samochodowy Ford Sławek.

Olej silnikowy do Forda - jak wybrać?

Nieautoryzowany auto serwis Forda zachęca wszystkich miłośników i użytkowników motoryzacji do zapoznania się z naszymi radami. Dowiedz się na temat Car SPA, auto detailing.

Olej w samochodzie - Jak często wymieniać?

Olej silnikowy pełni w samochodzie istotną funkcję, dlatego nie należy zapominać o jego regularnej wymianie. Dowiedz się, jak często powinno się to robić i wymień go w auto serwis Ford Sławek.

Olej w skrzyniach PowerShift - jak wymieniać?

Regularna wymiana oleju w skrzyniach PowerShift jest niezbędna, ponieważ wpływa na prawidłowe działanie pojazdu. W auto serwis Ford Sławek sprawdźmy, jak wygląda taka procedura.

Oleje silnikowe – jak wybrać klasę lepkości?

Klasa lepkości powinna być oznaczona na oleju, lecz nie zawsze wiadomo, co to dokładnie oznacza. Auto serwis Ford Sławek wyjaśnia jak ją zidentyfikować i jaki olej wybrać.

Pasek rozrządu w samochodzie - kiedy należy dokonać wymiany?

Wymiana paska rozrządu to jedna z czynności, które mogą znacząco przedłużyć żywotność auta. Zobacz, kiedy i z jakiego powodu powinno się zmienić pasek rozrządu. W auto serwis Ford Sławek wymienimy go.

Pompa paliwa - Co jest przyczyną awarii?

Pompa paliwowa to ważna część każdego pojazdu. Niestety, niekiedy zdarza się, że element ten ulega poważnej awarii. Co może być tego przyczyną? Auto serwis Ford Sławek odpowiada na to pytanie. Kliknij i sprawdź!

Pompa wtryskowa - na czym polega regeneracja?

Na czym polega regeneracja elementu takiego jak pompa wtryskowa? Proces ten składa się z kilku podstawowych kroków, radzi auto serwis Ford Sławek. Kliknij, aby zapoznać się z ich kolejnością.

Przegląd okresowy - jak przygotować auto?

Dowiedz się jak odpowiednio przygotować Twój samochód do przeglądu okresowego pojazdu. Odwiedź stronę naszego auto serwisu Forda i sprawdź na co warto zwrócić uwagę.

Przyczyny i objawy usterki uszczelki pod głowicą

Wymiana uszczelki pod głowicą jest kosztowną naprawą, dlatego warto o nią dbać. Jakie objawy powinny zaniepokoić kierowcę i kiedy należy udać się do serwisu? Auto serwis Ford Sławek doradzi.

Płyn chłodniczy - jak często wymieniać?

Używanie auta wymaga dbania nie tylko o części mechaniczne samochodu, ale też płyny eksploatacyjne w pojeździe. Czy i kiedy trzeba wymieniać płyn chłodniczy? - odpowiada auto serwis Ford Sławek.

Rozrząd – jak działa, co jaki czas trzeba wymieniać?

W jaki sposób działa rozrząd? Generalnie jego funkcjonowanie jest dostosowane do pełnionej przez niego roli. Kliknij i sprawdź, auto serwis Ford Sławek radzi, co jaki czas go wymieniać.

Sprężarka klimatyzacji - na czym polega regeneracja?

Sprężarka (kompresor) klimatyzacji to ważny i kosztowny element. Co zrobić, gdy się zepsuje. Odwiedź stronę auto serwisu Ford Sławek i sprawdź, jakie możliwości wchodzą w grę.

System dolotowy - kiedy i jak czyści się?

Zanieczyszczony układ dolotowy zwiększa ryzyko detonacji, a także jest powodem większej emisji spalin do powietrza. W jaki sposób i kiedy trzeba go czyścić? Odpowiada auto serwis Ford Sławek.

Tarcze hamulcowe - kiedy należy wymienić?

Hamulce to jeden z najważniejszych układów w każdym pojeździe. W jego skład wchodzą między innymi tarcze hamulcowe. Kiedy zatem powinniśmy je wymienić? Odpowiada auto serwis Ford Sławek.

Wtryskiwacze - dlaczego trzeba czyścić?

Wtryskiwacze są częścią samochodu wymagającą szczególnej uwagi. Przeczytaj artykuł od auto serwis Ford Sławek, aby dowiedzieć się, dlaczego należy regularnie dbać o czystość wtryskiwaczy.

Z czym wiąże się naprawa wału korbowego?

Uszkodzenia samochodów bywają różne. Najgorsze z nich to uszkodzenia silnika, w tym wału korbowego. Z czym jednak wiąże się naprawa uszkodzonego wału? Odpowiada auto serwis Ford Sławek.

Pracujemy

pon.: 7:00 - 17:00
wto.: 7:00 - 17:00
śro.: 7:00 - 17:00
czw.: 7:00 - 17:00
pią.: 7:00 - 17:00

Powiększenie

Polityka prywatności

A- A+ O

www.fordslawek.pl

Ochrona prywatności Użytkowników jest dla BEST SŁAWOMIR KOSTYRA szczególnie ważna. Z tego względu Użytkownicy Serwisu www.fordslawek.pl mają zagwarantowane wysokie standardy ochrony prywatności. BEST SŁAWOMIR KOSTYRA jako administrator danych dba o bezpieczeństwo udostępnionych przez Użytkowników danych.

Celem Administratora jest również należyte informowanie Użytkowników o prawach i obowiązkach związanych z przetwarzaniem danych osobowych, szczególnie wobec treści przepisów o ochronie danych osobowych określonych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako „RODO”). Dlatego też, dbając o ochronę prywatności Użytkowników Serwisu, w niniejszym dokumencie Administrator informuje o podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych przekazanych przez Użytkowników w związku z korzystaniem przez nich z Serwisu www.fordslawek.pl (dalej jako „Serwis”), sposobach zbierania, przetwarzania i ochrony danych osobowych, a także o prawach Użytkowników.

Użytkownikiem jest każda osoba fizyczna, której dane dotyczą, korzystająca z serwisu internetowego www.fordslawek.pl lub usług elektronicznych dostępnych za pośrednictwem Serwisu.

Administratorem danych osobowych udostępnionych przez Użytkownika w Serwisie www.fordslawek.pl jest BEST SŁAWOMIR KOSTYRA, gen. Grota Roweckiego 49A, 40-748 Katowice, NIP 6341175086, (dalej jako „Administrator”).

 

 1. ZGODA UŻYTKOWNIKA

  Korzystanie z Serwisu www.fordslawek.pl przez Użytkownika oznacza, że Użytkownik akceptuje, że Administrator gromadzi oraz wykorzystuje dane osobowe zgodnie z niniejszą Polityką Prywatności.

  Dane osobowe Użytkownika Serwisu są przetwarzane przez Administratora w oparciu o jego zgodę, zaś w niektórych przypadkach opisanych w niniejszym dokumencie, w ramach prawnie uzasadnionego interesu Administratora. Użytkownik ma prawo w dowolnym momencie wycofać wyrażoną wcześniej zgodę. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

  W przypadku, gdy nastąpi zmiana niniejszej Polityki Prywatności, a Użytkownik nadal będzie korzystał z Serwisu, to poczytuje się to za wyrażenie zgody na aktualne warunki Polityki Prywatności.

 2. DANE OSOBOWE PRZETWARZANE PRZEZ ADMINISTRATORA
  1. Sposób pozyskiwania danych osobowych

   Administrator pozyskuje dane osobowe bezpośrednio od Użytkownika za pośrednictwem Serwisu, poprzez wypełnienie przez Użytkownika formularza kontaktowego dostępnego w Serwisie i przesłanie za jego pośrednictwem wiadomości do Administratora.

   Podanie danych osobowych zawartych w formularzu kontaktowym jest dobrowolne

  2. Rodzaje przetwarzanych danych osobowych

   Administrator gromadzi za pośrednictwem Serwisu następujące dane osobowe dotyczące Użytkownika:

   1. Adres e-mail.

   

 3. CELE PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

  Sposób przetwarzania przez Administratora danych dotyczących Użytkownika zależy od sposobu korzystania przez Użytkownika z Serwisu i dostępnych w nim funkcjonalności. Administrator przetwarza dane osobowe Użytkownika w następujących celach:

  1. Komunikacji z Użytkownikiem.

   Administrator wykorzystuje dane osobowe Użytkownika w celu komunikacji z nim w spersonalizowany sposób. Komunikowane Użytkownikowi informacje dotyczą oferowanych produktów lub usług, bezpieczeństwa danych osobowych, aktualizacji sieci, przypomnień, ale również sugerowanych ofert Administratora lub jego partnerów. Komunikacja z Użytkownikiem dotyczy także obsługi Użytkownika. Dane osobowe wykorzystywane są w celu pomocy Użytkownikowi, rozwiązaniu problemów technicznych oraz odpowiedzi na jego skargi lub reklamacje.

  2. Przedstawiania Użytkownikowi ofert handlowych drogą elektroniczną.

   Celem korzystania z danych osobowych Użytkownika udostępnionych przez niego za pośrednictwem formularza kontaktowego dostępnego w Serwisie jest komunikacja marketingowa prowadzona przez Administratora w ramach prowadzonej działalności, w szczególności przedstawianie ofert handlowych Użytkownikowi drogą elektroniczną.

  3. Przedstawiania Użytkownikowi ofert handlowych w kontakcie telefonicznym.

   Celem korzystania z danych osobowych Użytkownika udostępnionych przez niego za pośrednictwem formularza kontaktowego dostępnego w Serwisie jest komunikacja marketingowa prowadzona przez Administratora w ramach prowadzonej działalności, w szczególności poprzez przedstawianie ofert handlowych Użytkownikowi w kontakcie telefonicznym.

  4. Przesyłania Użytkownikowi informacji drogą elektroniczną w ramach zapisu na newsletter Administratora.

   Celem korzystania przez Administratora z danych osobowych Użytkownika udostępnionych w ramach formularza zapisu na newsletter Administratora udostępnionego w Serwisie jest informowanie Użytkownika drogą elektroniczną (e-mailowo) o nowych produktach, usługach, promocjach lub wydarzeniach Administratora lub jego partnerów.

  5. Umożliwienia przesyłania przez Użytkownika komentarzy lub opinii.

   Administrator wykorzystuje dane osobowe Użytkownika w celu umożliwienia mu komentowania/opiniowania działalności, usług lub produktów Administratora lub podmiotów z nim współpracujących.

  Administrator może przetwarzać dane osobowe Użytkownika podane w formularzu kontaktowym również w następujących celach:

  1. w celu zawarcia i realizacji ewentualnej umowy pomiędzy Użytkownikiem a Administratorem oraz obsługi Użytkownika jako klienta Administratora zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. b) RODO;
  2. w celu prowadzenia rozliczeń finansowych z Użytkownikiem będącym klientem Administratora tytułem realizacji ewentualnej umowy zawartej między stronami, a także ewentualnego dochodzenia roszczeń od Użytkownika będącego klientem w ramach prawnie uzasadnionego interesu Administratora zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. f) RODO oraz spełnienia obowiązków prawnych Administratora wobec organów podatkowych na podstawie odrębnych przepisów zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. c) RODO;
  3. w celu realizacji działań marketingowych Administratora w ramach prawnie uzasadnionego interesu Administratora w rozumieniu art. 6 ust. 1 lit. f) RODO, a także zgodnie z oświadczeniami woli dotyczącymi komunikacji marketingowej złożonymi wobec Administratora. Zgody udzielone w zakresie komunikacji marketingowej (np. na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną lub kontakt telefoniczny w celach marketingu bezpośredniego) mogą być wycofane w dowolnym czasie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem;
  4. w celu realizacji obowiązków prawnych Administratora wobec Użytkownika określonych w RODO, w rozumieniu art. 6 ust. 1 lit. c) RODO.

   

 4. UDOSTĘPNIANIE DANYCH OSOBOWYCH

  Dane osobowe Użytkownika nie są przekazywane przez Administratora podmiotom trzecim.

   

 5. PRAWA UŻYTKOWNIKA
  1. Prawa Użytkownika

   Użytkownik na każdym etapie przetwarzania jego danych zapewniony ma szereg uprawnień pozwalających mu uzyskać dostęp do swoich danych, weryfikację prawidłowości przetwarzania danych, ich korektę, jak również ma prawo zgłoszenia sprzeciwu wobec ich przetwarzania, może żądać usunięcia danych, ograniczenia przetwarzania lub przeniesienia danych.

   W przypadku chęci skorzystania przez Użytkownika z przysługujących mu praw jako podmiotu danych osobowych, może on się skontaktować z Administratorem za pomocą następujących danych kontaktowych: BEST SŁAWOMIR KOSTYRA, gen. Grota Roweckiego 49A, 40-748 Katowice, fordslawek@vp.pl.

  2. Prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

   Użytkownik, którego dane osobowe są przetwarzane przez Administratora ma prawo wnieść skargę do organu nadzoru właściwego w sprawach ochrony danych osobowych (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych).

 6. PLIKI COOKIES
  1. Administrator informuje, iż podczas korzystania z Serwisu w urządzeniu końcowym Użytkownika zapisywane są krótkie informacje tekstowe zwane „cookies”. Pliki „cookies” zawierają takie dane informatyczne jak: adres IP dotyczący Użytkownika, nazwa strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym Użytkownika, zapis parametrów i statystyki oraz unikalny numer. Pliki „cookies” są kierowane do serwera Serwisu za pośrednictwem przeglądarki internetowej zainstalowanej w urządzeniu końcowym Użytkownika.

    

   Pliki „cookies” wykorzystywane są w Serwisie w celu:

    

   1. utrzymania technicznej poprawności i ciągłości sesji pomiędzy serwerem Serwisu, a urządzeniem końcowym Użytkownika;
   2. optymalizacji korzystania przez Użytkownika ze stron internetowych Serwisu i dostosowania sposobu ich wyświetlania na urządzeniu końcowym Użytkownika;
   3. zapewnienia bezpieczeństwa korzystania z Serwisu;
   4. zbierania statystyk odwiedzin stron Serwisu wspierających ulepszanie ich struktury i zawartości;
   5. wyświetlania na urządzeniu końcowym Użytkownika treści reklamowych optymalnie dostosowanych do jego preferencji.

    

   W ramach Serwisu stosowane są dwa rodzaje plików „cookies”: „sesyjne” oraz „stałe”. „Sesyjne” pliki „cookies” są plikami ulegającymi automatycznemu usunięciu z urządzenia końcowego Użytkownika Serwisu po jego wylogowaniu z Serwisu lub po opuszczeniu przez niego stron internetowych Serwisu lub po wyłączeniu przeglądarki internetowej. „Stałe” pliki „cookies” przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików „cookies” lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika. „Stałe” pliki „cookies” instalowane są w urządzeniu końcowym Użytkownika wyłącznie za jego zgodą.

    

   Administrator informuje, że:

    

   1. przeglądarki internetowe domyślnie akceptują instalowanie plików „cookies” w urządzeniu końcowym Użytkownika. Każdy Użytkownik Serwisu może dokonać w dowolnym czasie zmiany ustawień dotyczących plików „cookies” w używanej przez niego przeglądarce internetowej w taki sposób, aby przeglądarka automatycznie blokowała obsługę plików „cookies”, bądź informowała Użytkownika o ich każdorazowym zamieszczeniu w jego urządzeniu końcowym. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików „cookies” dostępne są w ustawieniach przeglądarki internetowej stosowanej przez Użytkownika Serwisu.
   2. ograniczenie stosowania plików „cookies” przez Użytkownika może ujemnie wpłynąć na poprawność i ciągłość świadczenia Usług w Serwisie.

    

   Pliki „cookies” zainstalowane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu mogą być wykorzystywane przez współpracujących z Administratorem reklamodawców lub partnerów biznesowych.
   Pliki „cookies” można uznać za dane osobowe jedynie w powiązaniu z innymi danymi identyfikującymi tożsamość, udostępnionymi Administratorowi przez Użytkownika w ramach korzystania z Serwisu.
   Dostęp do plików „cookies” przetwarzanych przez serwer Serwisu posiada wyłącznie Administrator.
   Jeśli Użytkownik nie zgadza się na zapisywanie i odbieranie informacji w plikach „cookies”, może zmienić zasady dotyczące plików „cookies” za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

   

 7. INNE WAŻNE INFORMACJE

   

  1. Ochrona bezpieczeństwa danych osobowych

   Administrator wprowadza odpowiednie środki mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa danych osobowych Użytkownika. Bezpieczne korzystanie z Serwisu zapewniają stosowane systemy oraz procedury chroniące przed dostępem oraz ujawnieniem danych osobom niepożądanym. Ponadto stosowane przez Administratora systemy oraz procesy są regularnie monitorowane w celu wykrycia ewentualnych zagrożeń. Pozyskane przez Administratora dane osobowe przechowywane są w systemach komputerowych, do których dostęp jest ściśle ograniczony.

  2. Przechowywanie danych osobowych

   Okres przechowywania danych osobowych Użytkowników uzależniony jest od celów przetwarzania przez Administratora danych.
   Administrator przechowuje dane osobowe przez taki okres, jaki jest konieczny do osiągnięcia określonych celów, tj.:

   • przez okres prowadzenia działalności gospodarczej przez Administratora.

    

   W każdym z powyższych przypadków, po upływie niezbędnego okresu przetwarzania, dane mogą być przetwarzane tylko w celu dochodzenia roszczeń na tle łączących strony relacji do czasu ostatecznego rozstrzygnięcia tych roszczeń na drodze prawnej.

  3. Zmiany Polityki prywatności

   W celu uaktualnienia informacji zawartych w niniejszej Polityce prywatności oraz jej zgodności z obowiązującymi przepisami prawa, niniejsza Polityka prywatności może ulec zmianie. W przypadku zmiany treści Polityki prywatności, zmieniona zostanie data jej aktualizacji wskazana na końcu jej tekstu. W celu zasięgnięcia informacji o sposobie ochrony danych osobowych, Administrator rekomenduje Użytkownikom regularne zapoznawanie się z postanowieniami Polityki Prywatności.

  4. Informacje kontaktowe

   W celu uzyskania jakichkolwiek informacji dotyczących niniejszej Polityki Prywatności, Użytkownik może skontaktować się z Administratorem danych osobowych: BEST SŁAWOMIR KOSTYRA, gen. Grota Roweckiego 49A, 40-748 Katowice, z wykorzystaniem następujących danych kontaktowych: fordslawek@vp.pl.

   Ponadto istnieje również możliwość kontaktu drogą pocztową pod adresem: gen. Grota Roweckiego 49A, 40-748 Katowice.

    

Ostatnia aktualizacja niniejszego dokumentu miała miejsce dnia 08.08.2018