Badanie techniczne a przegląd okresowy - różnice

Badanie techniczne to obowiązkowa czynność, którą trzeba wykonać raz w roku. Pojęcie często mylone jest z przeglądem okresowym. Nasz auto serwis wyjaśnia jaka jest różnica między nimi.

Diagnostyka komputerowa auta - dlaczego jest ważna?

Diagnostyka komputerowa samochodów to jeden z najważniejszych elementów napraw pojazdów. Umożliwia szybką identyfikację awarii pojazdów. Nasz auto serwis zapewnia najwyższej jakości diagnostykę komputerową aut.

DPF/FAP - Co trzeba wiedzieć o regeneracji filtra?

Filtr cząsteczek stałych DPF/FAP w aucie pomaga ograniczyć emisję spalin do atmosfery. W jaki sposób można go oczyścić, aby pełnił swoja funkcję? Na to odpowie nasz auto serwis Ford Sławek.

Geometria kół 3D - na czym polega?

Regularna kontroli geometrii znacznie zwiększy bezpieczeństwo w prowadzonym pojeździe, ale również żywotność części. Zaleca się wykonanie min. jednej geometrii w ciągu roku. Ford Sławek to zapewnia.

Książeczka serwisowa pojazdu - dlaczego warto prowadzić?

Dowiedz się, dlaczego warto prowadzić książeczkę serwisową pojazdu i co zawiera każdy wpis. Książeczkę można otrzymać nawet w nieautoryzowanych serwisach i oczywiście w auto serwisie Ford Sławek.

Napełnianie klimatyzacji – jak się to robi?

Chcesz, aby klimatyzacja w Twoim samochodzie działała bez zarzutu? Przeczytaj, jak się ją napełnia. Auto serwis Ford Sławek sprawi, że Twoja klimatyzacja nigdy nie zawiedzie!

Odgrzybianie klimatyzacji - jak wygląda prawidłowe?

Aby uniknąć chorób i infekcji warto co jakiś czas przeprowadzić odgrzybianie systemu klimatyzacji w samochodzie. Auto serwis Ford Sławek opowiada jak powinien przebiegać ten proces.

Odgłosy z samochodu świadczące o usterkach

Dziwny hałas spod maski, z okolic skrzyni biegów lub ze strony zawieszenia i kół może wskazywać na groźne usterki, dlatego warto odwiedzić serwis samochodowy Ford Sławek.

Olej silnikowy do Forda - jak wybrać?

Nieautoryzowany auto serwis Forda zachęca wszystkich miłośników i użytkowników motoryzacji do zapoznania się z naszymi radami. Dowiedz się na temat Car SPA, auto detailing.

Olej w samochodzie - Jak często wymieniać?

Olej silnikowy pełni w samochodzie istotną funkcję, dlatego nie należy zapominać o jego regularnej wymianie. Dowiedz się, jak często powinno się to robić i wymień go w auto serwis Ford Sławek.

Olej w skrzyniach PowerShift - jak wymieniać?

Regularna wymiana oleju w skrzyniach PowerShift jest niezbędna, ponieważ wpływa na prawidłowe działanie pojazdu. W auto serwis Ford Sławek sprawdźmy, jak wygląda taka procedura.

Oleje silnikowe – jak wybrać klasę lepkości?

Klasa lepkości powinna być oznaczona na oleju, lecz nie zawsze wiadomo, co to dokładnie oznacza. Auto serwis Ford Sławek wyjaśnia jak ją zidentyfikować i jaki olej wybrać.

Pasek rozrządu w samochodzie - kiedy należy dokonać wymiany?

Wymiana paska rozrządu to jedna z czynności, które mogą znacząco przedłużyć żywotność auta. Zobacz, kiedy i z jakiego powodu powinno się zmienić pasek rozrządu. W auto serwis Ford Sławek wymienimy go.

Pompa paliwa - Co jest przyczyną awarii?

Pompa paliwowa to ważna część każdego pojazdu. Niestety, niekiedy zdarza się, że element ten ulega poważnej awarii. Co może być tego przyczyną? Auto serwis Ford Sławek odpowiada na to pytanie. Kliknij i sprawdź!

Pompa wtryskowa - na czym polega regeneracja?

Na czym polega regeneracja elementu takiego jak pompa wtryskowa? Proces ten składa się z kilku podstawowych kroków, radzi auto serwis Ford Sławek. Kliknij, aby zapoznać się z ich kolejnością.

Przegląd okresowy - jak przygotować auto?

Dowiedz się jak odpowiednio przygotować Twój samochód do przeglądu okresowego pojazdu. Odwiedź stronę naszego auto serwisu Forda i sprawdź na co warto zwrócić uwagę.

Przyczyny i objawy usterki uszczelki pod głowicą

Wymiana uszczelki pod głowicą jest kosztowną naprawą, dlatego warto o nią dbać. Jakie objawy powinny zaniepokoić kierowcę i kiedy należy udać się do serwisu? Auto serwis Ford Sławek doradzi.

Płyn chłodniczy - jak często wymieniać?

Używanie auta wymaga dbania nie tylko o części mechaniczne samochodu, ale też płyny eksploatacyjne w pojeździe. Czy i kiedy trzeba wymieniać płyn chłodniczy? - odpowiada auto serwis Ford Sławek.

Rozrząd – jak działa, co jaki czas trzeba wymieniać?

W jaki sposób działa rozrząd? Generalnie jego funkcjonowanie jest dostosowane do pełnionej przez niego roli. Kliknij i sprawdź, auto serwis Ford Sławek radzi, co jaki czas go wymieniać.

Sprężarka klimatyzacji - na czym polega regeneracja?

Sprężarka (kompresor) klimatyzacji to ważny i kosztowny element. Co zrobić, gdy się zepsuje. Odwiedź stronę auto serwisu Ford Sławek i sprawdź, jakie możliwości wchodzą w grę.

System dolotowy - kiedy i jak czyści się?

Zanieczyszczony układ dolotowy zwiększa ryzyko detonacji, a także jest powodem większej emisji spalin do powietrza. W jaki sposób i kiedy trzeba go czyścić? Odpowiada auto serwis Ford Sławek.

Tarcze hamulcowe - kiedy należy wymienić?

Hamulce to jeden z najważniejszych układów w każdym pojeździe. W jego skład wchodzą między innymi tarcze hamulcowe. Kiedy zatem powinniśmy je wymienić? Odpowiada auto serwis Ford Sławek.

Wtryskiwacze - dlaczego trzeba czyścić?

Wtryskiwacze są częścią samochodu wymagającą szczególnej uwagi. Przeczytaj artykuł od auto serwis Ford Sławek, aby dowiedzieć się, dlaczego należy regularnie dbać o czystość wtryskiwaczy.

Z czym wiąże się naprawa wału korbowego?

Uszkodzenia samochodów bywają różne. Najgorsze z nich to uszkodzenia silnika, w tym wału korbowego. Z czym jednak wiąże się naprawa uszkodzonego wału? Odpowiada auto serwis Ford Sławek.

Pracujemy

pon.: 8:00 - 17:00
wto.: 8:00 - 17:00
śro.: 8:00 - 17:00
czw.: 8:00 - 17:00
pią.: 8:00 - 17:00