Geometria kół 3D polega na wykorzystaniu ruchomych kamer o wysokiej rozdzielczości i umożliwia trójwymiarowe zobrazowanie położenia kół w dowolnej płaszczyźnie. Również umożliwia dokonanie pomiarów rozstawu i obwodu kół, rozstawu osi czy kątów w poziomie i pionie. Dane z pomiarów są porównywane z  danymi producenta i dzięki temu można wychwycić odchylenia od normy. Można naprawić ewentualne usterki. A na czym dokładnie polega geometria kół 3D?

Kiedy wykonać geometrię kół 3D?

Zaleca się wykonywanie takiego badania min raz w roku. Wtedy jesteśmy w stanie jak najszybciej wykryć i naprawić ewentualne uszkodzenia. Jeśli w ciągu roku stwierdzimy, że geometria jest nieprawidłowa to również należy przeprowadzić badanie. Co nas może zaniepokoić? Wibracje, czy przekrzywienie kierownicy podczas jazdy. Obniżona stabilność na zakrętach. Problemy z hamowaniem. Te wszystkie symptomy powinny nas skłonić do przeprowadzenia badania.

Proces geometrii

Jest to złożony i wymagający proces i wymaga skorzystania z profesjonalnych usług osób, które mają do dyspozycji urządzenia pomiarowe 3D. Pomiary są wykonane szybko, sprawnie i z zachowaniem wysokiej precyzji. Ważne, aby nie odkładać takiej wizyty w dwóch powodów. Po pierwsze dobra geometria kół jest ważna dla bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów. A po drugie niewłaściwa geometria będzie prowadziła do szybszego zużywania się części. Mechanik otrzymuje wyniki aż 32 parametrów, porównuje je i na tej podstawie koryguje odpowiednią płaszczyznę. Mechanik również dokonuje analizy pokazującej, dlaczego wyniki są nienormatywne. Może nastąpiło uszkodzenie? Lub jakieś części są do wymiany? Takie pomiary przebiegają szybko i już po chwili możemy znać bolączki naszych kół.

Zapraszamy do naszego serwisu samochodowego na geometrię kół 3D oferując wysokiej klasy obsługę i jakość. 

Obsługujemy klientów z Katowic, Tychów, Mikołowa, Orzesza, Łazisk Górnych i okolic.

Skontaktuj się z nami już teraz: tel. + 48 602 581 951, e-mail: fordslawek@vp.pl

Pracujemy

pon.: 8:00 - 17:00
wto.: 8:00 - 17:00
śro.: 8:00 - 17:00
czw.: 8:00 - 17:00
pią.: 8:00 - 17:00