Każdego właściciela pojazdu, który trafia do naszego nieautoryzowanego serwisu Ford w Katowicach zachęcamy do tego, aby prowadzić książeczkę serwisową pojazdu. W naszym serwisie każdy ma możliwość otrzymania takiej książeczki, w której znajdują się wszelkie adnotacje związane z eksploatacją pojazdu, wykonanymi czynnościami serwisowymi i naprawczymi itd. W tym artykule przedstawimy najważniejsze powody, dla których warto zabiegać o posiadanie książeczki serwisowej.

Do czego jest potrzebna książeczka serwisowa?

O tym, że kierowcy doceniają istnienie książeczki serwisowej pojazdu można się przekonać, przeglądając ogłoszenia motoryzacyjne. Bardzo często w ofertach sprzedaży pojazdu znajduje się informacja o tym, że taka książeczka jest prowadzona. Już na tej podstawie można więc przekonać się, że jest ona ważna i ma duże znaczenie. Jeśli więc w przyszłości planujesz sprzedać swój pojazd, już dziś powinieneś zadbać o to, aby informacja o dokonywanych pracach serwisowych znalazła się w książeczce.

W książeczce serwisowej znajdują się wpisy dotyczące każdej dokonanej naprawy, która zrealizowana była od momenty zakupu pojazdu. W tym przypadku nie ma większego znaczenia, czy naprawy dokonywane były w autoryzowanym, czy też nieautoryzowanym serwisie. Problem polega tylko na tym, że nie wszystkie warsztaty samochodowe chcą przygotowywać dla kierowcy taki dokument. Jeśli więc zależy nam na tym, aby skrupulatnie dokumentować wszelkie prace zrealizowane przy pojeździe, powinniśmy wybrać się do takiego serwisu, który chętnie dokona również stosownego wpisu do książeczki.

Każdy taki wpis w książeczce powinien zawierać informacje nie tylko o dokonanej naprawie, czy użytych do tego częściach, ale również posiadać pieczątkę serwisu wraz z datą. W książeczce odnotowuje się również wszelkie przeglądy okresowe.

Również decydując się na zakup pojazdu używanego powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy prowadzona była książeczka serwisowa. To bardzo ważny dokument, który może posłużyć do wyciągnięcia wielu wniosków.

Auto serwis Ford Sławek w trosce o swoich klientów zapewnia książeczki serwisowe.

Skontaktuj się z nami już teraz: tel. + 48 602 581 951, e-mail: fordslawek@vp.pl

Obsługujemy klientów z Katowic, Tychów, Mikołowa, Orzesza, Łazisk Górnych i okolic.

 

Pracujemy

pon.: 8:00 - 17:00
wto.: 8:00 - 17:00
śro.: 8:00 - 17:00
czw.: 8:00 - 17:00
pią.: 8:00 - 17:00