Zagrzybiona klimatyzacja samochodowa może być poważnym zagrożeniem dla zdrowia zarówno kierowcy, jak i pasażerów samochodu. Klimatyzacja, której odpowiednio nie konserwujemy naraża nas na kontakt z niebezpiecznymi roztoczami, grzybami i kurzem. Zdaniem lekarzy przekłada się na różnego rodzaju infekcje skórne czy problemy z drogami oddechowymi. Szczególnie źle może wpływać na osoby cierpiące na astmę i alergików. Dlatego czyszczenie klimatyzacji to zadanie, które nie powinniśmy bagatelizować. Dowiedz się jak wygląda czyszczenie klimatyzacji samochodowej, aby pozbyć się z niej grzybów, bakterii i roztoczy?

Odgrzybianie klimatyzacji samochodowej: przynajmniej raz na rok

Proces odgrzybiania klimatyzacji samochodowej powinniśmy przeprowadzać przynajmniej raz na rok. Najlepiej skorzystać z usług profesjonalnego serwisu samochodowego, który posiada odpowiednie preparaty i za niewielką opłatą wyczyści klimatyzację fachowo i dokładnie. Najlepiej zdecydować się na to wiosną: po zimie, gdy klimatyzacja ociepla nasz pojazd niemal cały czas, system może być najbardziej zanieczyszczony. Korzystając z serwisu mamy też gwarancję, że efekty czyszczenia pozostaną na długo, a nie skończy się jedynie na powierzchownym oczyszczeniu klimatyzacji.

Klimatyzację możemy odgrzybić za pomocą specjalnych preparatów: różnego rodzaju sprayów lub pianek, lub zdecydować się na bardziej naturalne rozwiązanie - ozonowanie, dzięki czemu pozbędziemy się skutecznie nie tylko drobnoustrojów: grzybów i bakterii, ale i sprawimy, że wnętrze naszego pojazdu odzyska przyjemny zapach. Jest to rozwiązanie najbezpieczniejsze i przyjazne dla środowiska, choć efekty trwają krócej niż w przypadku czyszczenia chemicznego.

Cały proces trwa około godziny. Po nim powinniśmy przez chwilę wywietrzyć pojazd.

Koszty ozonowania klimatyzacji oscylują w granicach od kilkudziesięciu do stu złotych, w zależności od wielkości pojazdu i stopnia jego zagrzybienia.

Kierowców zapraszamy do naszego serwisu, gdzie nasi pracownicy profesjonalnie i skutecznie dokonają serwisu klimatyzacji. 

Obsługujemy klientów z Katowic, Tychów, Mikołowa, Orzesza, Łazisk Górnych i okolic.

Skontaktuj się z nami już teraz: tel. + 48 602 581 951, e-mail: fordslawek@vp.pl

Pracujemy

pon.: 8:00 - 17:00
wto.: 8:00 - 17:00
śro.: 8:00 - 17:00
czw.: 8:00 - 17:00
pią.: 8:00 - 17:00