Samochód to taki pojazd, o który trzeba ustawicznie dbać. Ciągła troska o wóz przynosi efekty w postaci świetnie działającego auta i stałej kontroli nad stanem wozu. Szczególną uwagą należy zaś obdarzać silnik, w którym jest wiele ważnych komponentów. Jednym z tych ostatnich jest pompa wtryskowa. Żeby część ta sprawnie działała, co jakiś czas trzeba poddawać ją regeneracji.

Regeneracja pompy wtryskowej jest interesującą alternatywą wobec wymiany tego elementu. Działanie to pozwala na danie elementowi drugiego życia, tak niezbędnego do tego, aby sprawnie służyć na rzecz samochodu. W końcu pompa wtryskowa pełni nie byle jaką funkcję. Odpowiada ona zarówno za wtłaczanie, jak i za odpowiednie dawkowanie paliwa.

Specyfika procesu regeneracji

Na czym polega regeneracja pompy wtryskowej? Proces ten składa się z kilku podstawowych kroków. Przede wszystkim na początku należy dokładnie wyczyścić całe urządzenie. Następnie zaś, kiedy pole jest już przygotowane, można przystąpić do skrupulatnego przeglądu, który ma na celu odszukanie usterki. To właśnie w sytuacji zauważalnego wystąpienia bądź podejrzenia awarii jest bowiem zasadne dokonanie ewentualnej regeneracji.

Kiedy pole jest już oczyszczone a rekonesans przeprowadzony, przychodzi pora na sedno procesu regeneracji. Sednem tym jest oczywiście wymiana komponentów pompy wtryskowej. Urządzenie to składa się bowiem z wielu mniejszych elementów. Tymi, które najczęściej ulegają wymianie, są między innymi zaworki, a także uszczelniacze.

Jeśli coś się rozłożyło, trzeba to później złożyć. Nie inaczej jest w przypadku regeneracji pompy wtryskowej. Ponowne montowanie całego układu nie jest jeszcze całkowitym zwieńczeniem sprawnie przeprowadzonego procesu. Ostatecznym krokiem regeneracji jest przeprowadzenie testów. Dopiero wtedy, gdy zregenerowana pompa wtryskowa przejdzie wszystkie próby, można ją ponownie wprowadzić do użytku. Czasem jest to korzystna, oszczędna alternatywa wobec kupna nowego sprzętu.

Nieautoryzowany auto serwis Ford Sławek zaprasza wszystkich klientów z Katowic, Tychów, Mikołowa, Orzesza, Łazisk Górnych i okolic do skorzystania z oferty na serwis i obsługę techniczną pojazdów osobowych i użytkowych.

Skontaktuj się z nami już teraz: tel. + 48 602 581 951, e-mail: fordslawek@vp.pl

Pracujemy

pon.: 8:00 - 17:00
wto.: 8:00 - 17:00
śro.: 8:00 - 17:00
czw.: 8:00 - 17:00
pią.: 8:00 - 17:00