Sprężarka (zwana również kompresorem) jest najbardziej kosztownym i bardzo ważnym elementem klimatyzacji samochodu. Niestety, w toku użytkowania jest narażona na uszkodzenia i pewnego dnia może odmówić nam posłuszeństwa. Bez sprawnej klimatyzacji ciężko wyobrazić sobie komfortowe podróżowanie samochodem, szczególnie w dni, w których doskwierają nam upały.

Sprawna sprężarka to wydajna klimatyzacja

Warto pamiętać o regularnym serwisowaniu klimatyzacji pojazdu, ze szczególnym zwróceniem uwagi na sprawność sprężarki, która finalnie odpowiada za ruch elementów chłodzących, a w konsekwencji daje nam możliwość uzyskania pożądanej temperatury. Podczas serwisowania m.in. sprawdza się szczelność klimatyzacji, uzupełnia olej i czynnik chłodzący.

Jedną z najczęściej spotykanych awarii jest zatarcie sprężarki, co może skutkować korozją i zanieczyszczeniem układu. Gdy sprężarka jest uszkodzona, mamy do wyboru dwie opcje. Pierwszą jest jej wymiana, jednak w zależności od modelu pojazdu może to nas kosztować nawet kilka tysięcy złotych (wliczając koszty pracy warsztatu samochodowego). Rozsądną alternatywą jest regeneracja sprężarki. W tym procesie wymieniamy jedynie uszkodzone elementy co znacząco obniża koszty, w porównaniu z zakupem nowego urządzenia. Możemy jednocześnie uzyskać efekt podobny do zakupu nowego sprzętu: sprawną klimatyzację.

Aby uniknąć konieczności napraw lub wymiany sprężarki, pamiętajmy o tym, że działaniu układu klimatyzacyjnego służy  fakt, że klimatyzacja jest włączona i działa. Sprężarka jest bardziej podatna na uszkodzenia i działanie szkodliwych mikrobów, gdy jest nieużywana.

Przegląd układu klimatyzacyjnego czy ewentualne naprawy takie jak regeneracja sprężarki możesz zrealizować w naszym nieautoryzowanym serwisie Ford Sławek w Katowicach. Gwarantujemy indywidualne podejście do tematu, fachowość i ceny, które nie zrujnują portfela. Zapraszamy klientów z Górnego Śląska i okolic do skorzystania z naszych usług. Zachęcamy do wcześniejszego kontaktu i umówienia się na konkretny termin prac serwisowych.

Nieautoryzowany auto serwis Ford Sławek zaprasza wszystkich klientów z Katowic, Tychów, Mikołowa, Orzesza, Łazisk Górnych i okolic do skorzystania z oferty na serwis i obsługę techniczną pojazdów osobowych i użytkowych.

Skontaktuj się z nami już teraz: tel. + 48 602 581 951, e-mail: fordslawek@vp.pl

Pracujemy

pon.: 8:00 - 17:00
wto.: 8:00 - 17:00
śro.: 8:00 - 17:00
czw.: 8:00 - 17:00
pią.: 8:00 - 17:00