Już na samym początku warto zaznaczyć, że aktualnie obowiązujące procedury serwisowe nie podają jednoznacznych okresów, w których konieczne jest przeprowadzenie wymiany oleju w samochodzie.

Wieloletnie doświadczenie naszego auto serwisu pokazuje jednak, że po przejechaniu około sześćdziesięciu tysięcy kilometrów, bez wymiany oleju, może dojść do poważnego uszkodzenia skrzyni biegów, które objawia się m.in. szarpaniem, ślizganiem, opóźnioną zmianą lub całkowitym brakiem przełożeń.

Przeprowadzane analizy uszkodzeń samochodu oraz badania spektrometryczne oleju z uszkodzonych w taki sposób skrzyń biegów jednoznacznie pokazują ogromną ilość zanieczyszczeń stałych, które prowadzą do znacznych zakłóceń pracy czujników hallotronowych oraz elektrozaworów. Warto również zaznaczyć, że przyczyniają się one do przyspieszonego zużycia skrzyń typu PowerShift. Właśnie z tego względu zalecamy klientom naszego serwisu samochodowego, aby przeprowadzali regularne kontrole oleju w skrzyniach i skracali interwały wymiany.

W ofercie naszego nieautoryzowanego serwisu samochodowego Forda oferujemy usługę dynamicznej wymiany oleju. Jesteśmy w posiadaniu nowoczesnych urządzeń, pozwalających na całkowitą wymianę oleju, który znajduje się w skrzyni biegów.

Zapraszamy do skorzystania z usług naszych mechaników samochodowych! 

Obsługujemy klientów z Katowic, Tychów, Mikołowa, Orzesza, Łazisk Górnych i okolic.

Skontaktuj się z nami już teraz: tel. + 48 602 581 951, e-mail: fordslawek@vp.pl

Pracujemy

pon.: 8:00 - 17:00
wto.: 8:00 - 17:00
śro.: 8:00 - 17:00
czw.: 8:00 - 17:00
pią.: 8:00 - 17:00