Regeneracja filtrów DPF i FAP Katowice

Prawidłowo wykonana regeneracja filtrów cząstek stałych, zarówno w przypadku DPF, jak i FAP, umożliwia przywrócenie praktycznie pełnej sprawności tych części. Jest procesem nieinwazyjnym, poprzedzonym wnikliwą diagnostyką i pozwala uniknąć całkowitej wymiany filtrów. Regeneracja DPF i FAP w serwisie Ford Sławek wykonywana jest w oparciu o najnowszą technologię czyszczenia chemicznego, podczas którego dochodzi do rozpuszczenia i wypłukania sadzy z wkładu. Proces ten może być przeprowadzany bezpośrednio na samochodzie lub po demontażu filtra z układu wydechowego. W naszym serwisie samochodowym dajemy gwarancję 12 miesięcy na zregenerowane części. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

ZNACZENIE FILTRÓW CZĄSTEK STAŁYCH DPF I FAP

Filtry DPF i FAP stosowane są w samochodach z silnikami wysokoprężnymi i pełnią tę samą funkcję, a mianowicie oczyszczają spaliny ze szkodliwych dla zdrowia i środowiska cząstek sadzy i popiołu. Filtry FAP, zwane są również „mokrymi”, ponieważ stosowane są w połączeniu ze specjalnym płynem obniżającym temperaturę samozapłonu sadzy. Należą do części wymiennych. Filtry DPF, inaczej „suche”, są z założenia bezobsługowe i powinny wystarczyć na cały okres eksploatacji auta, jednak jak pokazuje praktyka, do ich wydajnego działania regeneracja jest niezbędna. Warto zwrócić uwagę, że usuwanie filtra FAP/DPF, to utrata homologacji pojazdu. Łączy się to też z niższą wartością pojazdu przy odsprzedaży, a ponadto grozi utratą dowodu rejestracyjnego.

Nasi mechanicy samochodowi zajmą się Państwa autem, a w razie potrzeby z chęcią odpowiedzą również na dodatkowe pytania. Nie czekaj i zgłoś się na regenerację filtrów DPF i FAP do naszego warsztatu w Katowicach! Obsługujemy klientów z Katowic, Tychów, Mikołowa, Orzesza, Łazisk Górnych i okolic. Skontaktuj się z nami już teraz: tel. + 48 602 581 951, e-mail: fordslawek@vp.pl.

Pracujemy

pon.: 8:00 - 17:00
wto.: 8:00 - 17:00
śro.: 8:00 - 17:00
czw.: 8:00 - 17:00
pią.: 8:00 - 17:00