Każdy samochód to tak naprawdę suma części składających się na ten pojazd. W związku z tym jeżeli któryś z elementów ulega awarii, to konieczna staje się jego wymiana. Nie inaczej jest z rozrządem. Ponieważ odgrywa on dosyć istotną rolę w procesie jazdy, to w momencie kłopotów z funkcjonowaniem zachodzi konieczność natychmiastowej wymiany.

Sposób działania rozrządu

W jaki sposób działa rozrząd? Generalnie jego funkcjonowanie jest dostosowane do pełnionej przez niego roli. W związku z faktem, że system ten odpowiada za regulację dopływu powietrza do określonych cylindrów, posiada on liczne kompetencje. Ma możliwość inicjacji i kończenia procesu, jakim jest dostarczanie powietrza. Tym samym decyduje więc o tym, ile wynosi czas trwania przepływu. Poza tym istotną rolą rozrządu jest również regulowanie tego, jaki jest poziom spalin w poszczególnych cylindrach.

Za funkcjonowanie rozrządu odpowiadają oczywiście poszczególne części, które składają się na ten system. Jednym z najistotniejszych jest pasek rozrządu. Elementowi temu towarzyszą jednak również inne obiekty, takie jak wałki czy zawory.

Częstotliwość wymiany rozrządu

Co jaki czas trzeba wymieniać rozrząd? Trudno byłoby określić tę częstotliwość w miesiącach czy latach. Znacznie prościej jest to zrobić, posługując się wartością, jaką są przejechane kilometry. Tak więc zakresem, który wyznacza czas na wymianę takiego elementu jak pasek rozrządu, jest przedział 150-200 tys. kilometrów. Poziom ten w zależności od  konkretnych okoliczności może zostać osiągnięty w krótszym lub dłuższym czasie. Oczywiście w ramach wyjątków potwierdzających regułę są jednak w stanie wystąpić pewne odstępstwa od tego przedziału. Warto też zauważyć, że moment, w którym wymienia się pasek rozrządu, wymaga także wstawienia na nowo kilku innych części. Do tych ostatnich zalicza się chociażby pompa wody. Jeżeli zagwarantuje się systemowi, jakim jest rozrząd, regularną wymianę, będzie można być spokojnym o jego sprawne działanie.

Nieautoryzowany auto serwis Ford Sławek zaprasza wszystkich klientów z Katowic, Tychów, Mikołowa, Orzesza, Łazisk Górnych i okolic do skorzystania z oferty na serwis i obsługę techniczną pojazdów osobowych i użytkowych.

Skontaktuj się z nami już teraz: tel. + 48 602 581 951, e-mail: fordslawek@vp.pl

 

Pracujemy

pon.: 8:00 - 17:00
wto.: 8:00 - 17:00
śro.: 8:00 - 17:00
czw.: 8:00 - 17:00
pią.: 8:00 - 17:00